top of page

09 Nisan Paz

|

Etkinlik

Ergenlik ve Aile İçi İletişim

Biletler satışta değil
Diğer etkinlikleri gör
Ergenlik ve Aile İçi İletişim

Saat ve Yer

09 Nis 21:00 – 22:30

Etkinlik

Etkinlik Hakkında

Etkinlik Detayları

Uzman Klinik Psikolog Yonca Önal organizasyonunda gerçekleştirilen bu etkinlikte, ergenlik dönemi özelliklerine ve aile içi iletişim biçimlerini değiştirebilmek veya daha sağlıklı hale getirebilmek için ailelerin üzerlerine düşen görevlere yönelik içerik ve öneriler yer almaktadır.

Etkinliğin Amacı:

Ergenlik dönemi cinsiyet farkı gözetmeksizin duygularda tutarlılık sürdürülemeyen bir dönemdir. Bireyden bireye şiddeti değişmekle beraber yaşamın belki en zor ve karmaşık dönemlerinden biridir. Bu yüzden anne ve babalar bu dönemdekiergen çocuklarına karşı oldukça hassas ve nezaketli davranmaya özen göstermelidir.

Bu açıdan bu etkinlikte ergenlik döneminin genel özelliklerinin ailelere aktarılması başta olmak üzere, ergen ve aile içi iletişim ve etkileşimin önemini, ergenlerin pozitif aile desteğine olan ihtiyaçlarını, ergenlere ailelerinin uyguladığı olumlu-olumsuz tutumların ve kullanılan dilin ergen birey üzerindeki etkilerini,  çocukluk döneminde kullanılan ebeveyn iletişim biçimlerinin ve tutumlarının ergenlikteki olası sonuçlarını, bu süreçlerde sakin ve sabırlı olmanın, doğru ve bilinçli adımlar atmanın ergen birey üzerindeki uzun dönemdeki yeri ve önemini desteklemeye yönelik bilgileri vb.  ebeveynlerle paylaşabilmek amaçlanmaktadır.

Etkinlik Katılım Şartları:

Etkinliğe sadece 12-18 yaş grubunda ergen çocuğu olan ebeveynler katılabilir. SINIRLI KONTENJAN!

Etkinlik Saatleri:

21:00-22:30

Atölye kayıt altına alınacaktır ve kayıtlar katılımcılar ile paylaşılmayacaktır.

DİKKAT:

Atölye öncesi bir whatsapp iletişim grubu kurulmaktadır ve bu gruba üye olmanız ZOOM linklerinin tarafınıza iletilmesi açısından ve herhangi bir bağlantı sorunu yaşandığı taktirde hızlıca grup içerisinde iletişim sağlıyor olmamız açısından önemlidir.

Whatsapp grubu linkleri  sizlere e-mail aracılığıyla aracılığıyla iletilecektir.Bu nedenle maillerinizi ve spam kutunuzu kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz. Maillerin tarafınıza ulaşımının sağlandığından emin değilseniz instagram üzerinden iletişime geçerek grup linkine ulaşabilirsiniz.

Bu Etkinliği Paylaş

Etkinlik Bilgileri: Events
bottom of page